MKE-436-N Professional Glass Keyboard with Touchpad Integrated
MKE-436-N is a high-end design medical keyboard with a beautiful glass surface. Vibration sensor touch is included for a brand new typing experience. 2-in-1 combination of touchpad and numeric keypad, just easily press the toggle key button. Panel mount, desktop version for optional. We have standard US QWERTY, French AZERTY, German layout in stock. Logo is customizable with only a small quantity needed.
Categories: Desktop Keyboard, Glass Keyboard, Industrial Keyboard, Keyboards, Medical Keyboard
| Material | Tempered Glass + Rugged ABS case |
| Glass capacity | Rigidity>6H, intensity: CS≥450mpa, DOL≥8um |
| Touchpad size | 119.0 x 102.0mm |
| Key size | 18.0 x 18.0mm |
| Interface | USB 2.0 |
| EMC Standard | EN 55032:2015 , EN 55035:2017 |
| Temperature Range | Operating: -20°C to +55°C, Storage: -30°C to +60°C |
| Compatibility | All Windows, Linux, Mac |
| Warranty | 1 year |
| Certification | CE/FCC/ RoHS/IP67 |
| Dimensions | 436.0 x 160.0 x 20.0mm (L * H * W) |
| Weight | 0.9kg |