MKA-95-PN Professional Metal Keyboard with Touchpad 4-in-1
MKA-95-PN is a professional industrial stainless steel keyboard with full functionality. Integrated with a tough touchpad for the accurate cursor position. Panel mount version for easy mounting and sealing with cabinet. Great SUS 304 materials for tough, harsh working environment. USB plug and play.
Categories: Industrial Keyboard, Keyboards, Panel Mount Keyboard, Stainless Steel Keyboard
| Number of keys | 95 |
| Key Switch | Carbon switch technology |
| Switching cycles | more than 5 million actuation |
| Touchpad | Capacitive type, X/Y resolution: >1,000 dots/inch (40 dots /mm) |
| Material | FRONT PANEL: 304 stainless steel, BACK PANEL: aluminum |
| Power Supply | 5v DC +/-5% |
| Current | 20mA |
| Interface | PS2 or USB at 2,0m |
| EMC Standard | EN 55032:2015 , EN 55035:2017 |
| Temperature Range | Operating: -20°C to +55°C, Storage: -30°C to +60°C |
| Compatibility | All Windows, Linux, Mac |
| Warranty | 1 year |
| Certification | CE/FCC/ RoHS/IP65/IK08 |
| Dimensions | 400.0 x 124.0 mm (Front panel) |
| Weight | 2.2kg |