MKA-66-P-V2 Professional Panel Mount Keyboard with Touchpad
MKA-66-P-V2 is a professional stainless steel keyboard with touchpad integrated. Industrial level trackpad for fast and accurate cursor motion with 2 mouse keys for left and right clicking. Raised keys for fast and quiet inputting experiences. High quality SUS304 stainless steel raw materials. Panel mount from frontal with threaded bolts on the back. Custom layout available.
Categories: Industrial Keyboard, Keyboards, Panel Mount Keyboard, Stainless Steel Keyboard
| Keys | 66 |
| Key Switch | more than 5 million actuation |
| Touchpad Type | Composite |
| Interface | PS2 or USB at 2,0m |
| Tracking Speed | Max. 1,016 m/sec |
| Key size | 14*14*4.5mm/14*28*4.5mm/14*100*4.5mm |
| Operation force | 280g±20g |
| Dimension | 400.0 x 124.0 mm |
| Life Span | 3 to 5 years (under normal working environment) |
| Temperature Range Operate | -20°C to +55°C, Storage: -30°C to +60°C |
| Operation system | Window XP/Window 7/Window 8/Linux/Ubuntu/Android |
| Certification | CE/FCC/ RoHS |