MKA-34NL-V1 12 Keys Panel Metal Kepad with Blue Backlight
MKA-34NL-V1 is a professional industrial stainless steel keypad with 12 keys included. Backligt version which is perfect for dim working environment. USB/PS2/RS232 interfaces for optional. Plug-and-play. SUS304 fine quality stainless steel brushed surface. Panel mount version with open mounting holes around the edges. Custom layout available. It’s pefect for kiosk, bank, terminal, open area, access control etc.
Categories: Keypads, Stainless Steel Keypad
| Number of keys | 12 |
| Key Switch | Carbon switch technology |
| Switching cycles | more than 5 million actuation |
| Material | FRONT PANEL: 304 stainless steel BACK PANEL: aluminium |
| Power Supply | 5v DC +/-5% |
| Interface | PS2/USB/RS232/RS485 |
| EMC Standard | EN 55032:2015 , EN 55035:2017 |
| Temperature Range | Operating: -20°C to +55°C, Storage: -30°C to +60°C |
| Compatibility | All Windows, Linux, Mac |
| Warranty | 1 year |
| Certification | CE/FCC/ RoHS/IP67/IK08 |
| Dimensions | 102.0 x 88.0 mm (Front panel) |
| Weight | 0.8kg |