MKA-106-PNBF Professional Black Titanium Electroplated Backlit Keyboard with Touchpad
MKA-106-PNBF is a professional black finished keyboard with full functionalities. Integrated a sealed touchpad for precise and fast cursor motion. With 2 mouse buttons for left and right clicking. Backlit included for dim condition. Individual function keys and numeric keys for easy and fast operation. Panel mounted with silicone sheet cover protects the whole keyboard body.
Categories: Industrial Keyboard, Keyboards, Panel Mount Keyboard, Stainless Steel Keyboard
| Number of keys | 106 |
| Key Switch | Carbon switch technology |
| Switching cycles | more than 5 million actuation |
| Touchpad | Capacitive type, X/Y resolution: >1,000 dots/inch (40 dots /mm) |
| Material | FRONT PANEL: 304 stainless steel, BACK PANEL: aluminum |
| Power Supply | 5v DC +/-5% |
| Current | 20mA |
| Interface | PS2 or USB at 2,0m |
| EMC Standard | EN 55032:2015 , EN 55035:2017 |
| Temperature Range | Operating: -20°C to +55°C, Storage: -30°C to +60°C |
| Compatibility | All Windows, Linux, Mac |
| Warranty | 1 year |
| Certification | CE/FCC/ RoHS/IP65/IK08 |
| Dimensions | 478.0 x 135.0mm (Front panel) |
| Weight | 2.0kg |