MKA-103-NM Professional Desktop Stainless Steel Alphanumeric Keyboard
MKA-103-N is a professional stainless steel keyboard with full functionalities. Individual Function keys(F1-F12) and seperated numeric keys on the right part. Rised keys for fast and quiet inputing experiences. Laser etched characters will never fade. High quality SUS304 stainless steel raw materials. Desktop mobile version. Custom layout available.
Categories: Desktop Keyboard, Industrial Keyboard, Keyboards, Stainless Steel Keyboard
| Number of keys | 103 |
| Key Switch | Carbon switch technology |
| Switching cycles | more than 5 million actuation |
| Material | FRONT PANEL: 304 stainless steel, BACK PANEL: aluminum |
| Power Supply | 5v DC +/-5% |
| Current | 20mA |
| Interface | PS2 or USB at 2,0m |
| EMC Standard | EN 55032:2015 , EN 55035:2017 |
| Temperature Range | Operating: -20°C to +55°C, Storage: -30°C to +60°C |
| Compatibility | All Windows, Linux, Mac |
| Warranty | 1 year |
| Certification | CE/FCC/ RoHS/IP65/IK08 |
| Dimensions | 418.0 x 147.0 x 25.0mm (L * W * H) |
| Weight | 2.5kg |